SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE HODOWLI RESRAGDOLL*PL

Jesteśmy nową rzeszowską hodowlą kotów rasy ragdoll. Zwierzęta towarzyszyły w naszym życiu od zawsze; były psy bardziej i mniej rasowe, jednakże zawsze tak samo kochane. Jako dziecko hodowałam chyba wszystko - chomiki, papugi, świnki morskie, patyczaki,rybki, żółwia i oczywiście wszystkie te stworzenia miały u mnie "dożywocie" i żyły w pełnej symbiozie - rodzicom dziękuję za wyrozumiałość ;)

 

Parę lat temu trafiła do nas pierwsza kotka - właściwie był to mój wymarzony prezent mikołajowy. Kotka Coco, piękny biały dachowiec,podbiła nasze serca. Znajomi właściciele kotów zaczęli przepowiadać nam, że na jednym kocie to na pewno się nie skończy, bo "to" wciąga. I tak się stało.

 

Tym razem jednak zaczęliśmy szukać kota rasowego, rodzinnego o spokojnym charakterze - tak trafiliśmy na ragdolle i zaczęliśmy szukać hodowli.

 


2 stycznia 2011 roku zawitała u nas w domu kotka Treilla ze śląskiej hodowli Charming Eyes Pani Ireny Macury, na której rady i pomoc w hodowli zawsze mogę liczyć.


Nasze koty są pod stałą opieką lekarza weterynarii - mojego męża. Treilla została poddana testom na nosicielstwo genu kardiomiopatii rozstrzeniowej oraz na nosicielstwo wirusów zakaźnego zapalenia otrzewnej, białaczki kociej i zespołu niedoboru odporności (FIV) - wszystkie testy dały wynik ujemny.


Hodowla jest zarejestrowana w Śląskim Klubie Miłośników Kotów respektowanym przez Polską Federację Felinologiczną Felis Polonia należącą do FIFe.


Małgorzata Strzelczyk-Nowak.